Policisté museli obchodní centrum prohledat, vyklidili i místní multikino. Agentura přímo na místě zjistila, že hlídky policistů celou budovu zajistily páskou a nikdo nesměl dovnitř. Desítky zákazníků čekaly na výsledek akce před budovou. Zhruba po hodině pátrání centrum obnovilo plný provoz. „Celá budova byla prohledána, ale žádná bomba nikde nalezena nebyla,“ uvedla mluvčí centra s tím, že zákazníci se již do budovy mohou bez obav vracet.

„Centrum má pravděpodobně svůj krizový štáb, který situaci vyhodnotil tak, že evakuoval návštěvníky,“ doplnila policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle ní ale anonym neudal, že k výbuchu má dojít přímo v nákupním centru. „Někdo skutečně zavolal po sedmnácté hodině na tísňovou linku 158 a řekl, že na Floře na třicet minut bouchne bomba, neřekl však, že to bude v nákupním centru,“ vysvětlila mluvčí.

Policisté se tak zaměřili na celou oblast, hledali bombu například v odpadkových koších a v místech, kde je vyšší frekvence lidí. Prohledávali i stanici metra.

„Všechna mimořádná opatření byla již ukončena, protože se žádnou trhavinu nikde nepodařilo objevit,“ sdělila mluvčí po 19. hodině. „Provoz na všech prohledávaných místech byl již obnoven,“ doplnila.