Jsem z celé kauzy s fotkami z dovolené Mirka Topolánka a jeho přátel a lobbistů na jejich vilách a jachtách znechucen.

1. Jsem odpůrcem estébáckých metod, a ačkoliv se politici ODS v čele s Ivanem Langerem a Mirkem Topolánkem těchto metod zastávali (tzv. Kubiceho zpráva, kauza Biolíh, zatčení Věry Jourové, Pět na stole v českých atd.), byly-li namířeny proti ČSSD, nejsem jako oni, a proto je odsuzuji i v tomto případě. Mezi estébácké metody však patřilo také obviňování bez důkazů. Proto vyzývám Mirka Topolánka jako předsedu ODS, aby předložil důkazy pro obvinění jak svá, tak Ivana Langera, která směřují vůči ČSSD. V opačném případě, aby se okamžitě omluvil. Případné právní kroky ODS (např. podání trestního oznámení) nemohou být důvodem pro vyhnutí se reakce na tyto mé výzvy, protože zásadní obvinění z úst politiků ODS již padla, proto předpokládám, že pro ně mají také důkazy. Musel bych to nejen já, ale i veřejnost, právem považovat za výmluvu pro naprosto účelová tvrzení s cílem poškodit ČSSD.

2. Vyzývám Mirka Topolánka, aby následoval příkladu Milana Urbana a zveřejnil účty, ze kterých by bylo zřejmé, kolik tento jeho pobyt stál a jak jej platil. Jen tak se vyhne podezření, že se svými posledními útoky vůči ČSSD snaží odvést pozornost od této věci.

Osobně jsem z celé této kauzy znechucen, ať už se jedná o smiřování nebo o jachty a vily politiků a lobbistů. Naše země stojí před zásadními problémy a o jejich řešení budou volby v říjnu tohoto roku. Kampaně v plavkách, stejně jako zveřejňování fotek z dovolených oprávněně znechucují občany a já se k nim v tomto znechucení přidávám.

Jiří Paroubek, předseda ČSSD