V 17.40 se na hlavním pódiu představila šestičlenná skupina UDG, jejíž frontman, Petr Vrzák, návštěvníky festivalu přivítal slovy: "Dobré odpoledne. Sázavo. Jsme UDG." V tu chvíli k jevišti ještě dobíhali poslední diváci, kteří předtím sledovali produkci na vedlejší scéně, kde hrála kapela Sunshine.

"Ahoj, nazdar kamarádi. Je vás tady hromada. Čas je krátký, tak jedeme dál," řekl po první skladbě Vrzák. Poté zahráli skladbu Nečitelný policejní spis a pokračovali písní Kovboj. UDG se zeptali diváků: "Jak moc se těšíte na vystoupení Mobyho?" Ti dali své nadšení najevo hlasitým potleskem a pískáním.

Velký ohlas fanoušků sklidila i skladba Chiméra, při níž se někteří návštěvníci začali pohupovat do rytmu. Skupina dbala na pitný režim svých fanoušků, a proto rozdal bubeník, který byl vysvlečený do půli těla a měl na sobě pouze kravatu a trenýrky, do hlediště několik láhví vody.

Při skladbě Vůně požádali UDG o spolupráci diváků a vytáhli si na jeviště dvě dívky, které se na chvíli staly bubenicemi.

Největší potlesk však sklidila balada Kurtyzána a zazněla i skladba Mary Ann. "Poslední věc, kterou tady máme je písnička, která se hodí k letním festivalům. Jmenuje se Zpěvy deště," vtipkoval frontman. Zároveň podotkl, že přeje všem festivalům, aby na nich nepršelo.

UDG se rozloučili se Sázavafestem krátce před půl sedmou se slovy: "Mějte se krásně a díky za atmosféru." Chvíli poté se vrátili ze zákulisí s tím, že jim organizátoři dali ještě tři minuty. V přídavku zahráli skladbu Motýl.