"Útok proti kandidátce ODS Ivetě Chmielové Dalajkové, která ze svého soukromého e-mailu oslovila dopisem krajany a krajanské spolky, je jen další částí nechutné a zlé kampaně Jiřího Paroubka. Její dopis byl šířen v pozměněné podobě jako falzifikát a poškodil tak její jméno i kampaň ODS. Jiří Paroubek se tohoto falzifikátu okamžitě chytil a rozehrál znovu špinavou hru proti pravici," uvádí Bendl v prohlášení, které zaslal redakci.

Chmielová Dalajková, manželka českého velvyslance v Austrálii, rozeslala Čechům žijícím na území nejmenšího kontinentu e-mail, ve kterém je vyzvala, aby volili právě její stranu. Ti si na její chování stěžovali na ministerstvu zahraničí, udivilo je zejména to, kde přišla k jejich adresám.

Lídr středočeských občanských demokratů však odmítá, že by se kandidátka k adresám krajanů dostala nelegálním způsobem, či že by k tomu dokonce využila postavení svého manžela. "Veškeré použité adresy získala pouze z veřejných zdrojů nebo internetu či od svých přátel. Jednoznačně také odmítá, že by ke své kampani využila jakékoli spojitosti se zastupitelským úřadem České republiky v Canbeře, kde působí její manžel jako velvyslanec," tvrdí Bendl.

Podle Bendla šířil upravený dopis s podpisem českého velvyslanectví v Austrálii ze svého mailu Čech Jaromír Pištora, který žije na Novém Zélandu. Původní e-mail ani dopis prý žádný takový podpis neobsahoval.