Brněnští fotbalisté se ve vršovickém Ďolíčku proti Bohemians 1905 prezentovali velmi dobře organizovanou obranou, ale směrem dopředu toho moc nedokázali vymyslet. Právě ofenzivu by chtěl jejich kouč Miroslav Beránek v úvodním domácím utkání zlepšit. "S útočnou fází spokojení nejsme. Pracujeme na tom neustále, ale mávnutím proutku se všechno nezmění. Jsem realista, a proto uvažujeme o změnách v sestavě," poznamenal Beránek. "V ofenzivě musíme zlepšit už zakládání útoků, hrotoví hráči nemají míče, nepřijde finální či předfinální část," dodal.

Brněnský trenér dobře ví, že soupeř neměl ideální vstup do sezony. Po domácí remíze s Mladou Boleslaví herně ani výsledkově nepřesvědčil ve třetím předkole Ligy mistrů. "Je otázkou času, kdy se Slavia nastartuje. My věříme, že to nebude u nás. Hru protivníka máme natočenou, popovídáme si o jeho hře, ale soustředíme se hlavně na sebe. Náš výkon a postoj budou rozhodující," pravil Beránek.

Domácí věří ve vydatnou podporu publika. "Přijede mistr ligy, hrajeme poprvé v sezoně doma a tomu by měla odpovídat kulisa. Nemáme tým, který slavii přehraje, ale můžeme ji porazit nasazením a zvládnutím klíčových momentů stejně jako na jaře," připomněl kouč cenný skalp pozdějšího vítěze Gambrinus ligy. Kromě stále zraněného kapitána Trousila by měl mít k dispozici kompletní kádr. Připraveni zasáhnout do hry budou už bosenský bek Pejič i zkušený záložník Dostálek. Alespoň na lavičce by se mohl objevit uzdravený forvard Pospěch.

Před odvetným zápasem s moldavským Šeriffem Tiraspol o postup do dalšího předkola Ligy mistrů se Slavia soustředí na ligový duel v Brně. "Budeme samozřejmě chtít naplno bodovat. K některým situacím z utkání v Tiraspolu se ještě vrátíme, zlepšit musíme zejména útočnou fázi, ve které musíme být důraznější," uvedl trenér Karel Jarolím.

Hostující kapitán Stanislav Vlček věří, že se jeho tým zlepší směrem dopředu, protože v předkole Ligy mistrů to skřípalo. "Pro nás je teď každý zápas dobrý, protože dopředu nám to nejde. Zatím si bohužel moc šance nevytváříme. Věříme, že v pohárové Evropě zůstaneme dál a že se také pořádně rozstřílíme i v naší lize," prohlásil Vlček. Hosté nebudou mít k dispozici Kaufmana, Šmicra a Pekharta. Nemocný je Ivanovič, Marek Jarolím má na obočí tři stehy z Tiraspol, ale trénuje.

Na jaře ve 26. kole Gambrinus ligy Pražané v Brně prohráli 0:1. Gól vstřelil po chybě obrany bývalý slávista Došek. Sešívaný dres také oblékali Kalivoda a Dostálek. V červnu přestoupil z týmu úřadujícího mistra do Brna bek Dřížďal.