„Doufáme, že zápas proběhne v klidu na stadionu i mimo něj,“ doufá ekonomický manažer domácího týmu Martin Rak. „Vzhledem k rekonstrukci jižní tribuny bohužel nemůžeme vytlačit naše fanoušky z nejnovější tribuny, jako jsme to v posledních letech ve prospěch Baníku dělali,“ lituje Rak. Ovšem ostravská strana se čertí, že dostala jen 450 lístků. „Je to málo, do Olomouce přijede nejméně třikrát tolik našich příznivců,“ přidává tiskový mluvčí Baníku Ostrava Igor Bruzl. „Navíc se nám nelíbí, že naši fanoušci platí za stejnou vstupenku dvakrát více než domácí návštěvníci,“ upozornil ostravský klub.

Vzhledem k těmto sporům bude mít jistě pořadatelský sbor i policie plno práce jak před stadionem, tak přímo na tribunách. „Bohužel s tím musíme počítat,“ uznal hlavní pořadatel olomouckého klubu Milan Zapletal.

Sigma Olomouc se po nepovedeném úvodním utkání sezony s Framem Reykjavík (1:1) veze na vítězné vlně. Dokázala totiž vyhrát třikrát v řadě na hřištích soupeřů. Nejprve 2:0 v odvetě na Islandu, poté 2:0 na Strahově proti Bohemians a nakonec ve čtvrtek i v prvním utkání 3. předkola Evropské ligy na hřišti skotského Aberdeenu 5:1. „Dvěma výhrami v minulém týdnu jsme se dostali do pohody a ve Skotsku to jen potvrdili. Sehráli jsme povedený zápas, ale domácí hráli také dobře a místy jsme měli štěstí,“ upozornil trenér Olomouce Zdeněk Psotka. „V závěru za stavu 2:1 pro nás to Aberdeen otevřel a dali jsme další góly,“ přidal.

Proti Ostravě to tak jednoduché určitě nebude. „Baník má za sebou jarní problémy a snaží se hrát poctivý a bojovný fotbal jako my. Určitě to bude dobrý zápas a doufám, že na poslední výsledky navážeme. Jsem rád, že už se do sestavy vrátil Michal Ordoš, máme tak na hrotu více možností. Navíc se rozstřílel i Michal Hubník a snad se chytil i Jakub Petr,“ libuje si Psotka. Navíc má skvělé možnosti i v záloze, kde se výborně doplňují kapitán Kaščák s Otepkou a Hořavou, ve Skotsku ukázal své možnosti i Bajer, který se vrátil po roce v nizozemském Almelu.

Také Ostravané pod koučem Koubkem v prvním ligovém kole vyhráli a předvedli daleko bojovnější výkon než na jaře. „Vyhráli jsme šťastným gólem, ale tři body jsme si zasloužili. Kluci opravdu bojovali a z toho mám největší radost,“ přiznal Miroslav Koubek. Podobný výkon očekává i v Olomouci. „Celý týden jsme se připravovali na silného soupeře, Olomouc ve Skotsku prokázala dobrou formu, musíme opět předvést poctivý výkon,“ upozornil.

Domácí se pravděpodobně budou ještě muset obejít bez stopera Komárka, Baníku zase bude chybět útočník Kraut, který za vyloučení s Příbramí dostal jednozápasový trest.

Zápas se hraje na Andrově stadionu v neděli od 17 hodin.