Vstup do soutěže se týmu Bohemians Praha nepovedl, když prohrál se Sigmou Olomouc 0:2. Teď se budou svěřenci trenéra Roberta Žáka snažit o nápravu proti Českým Budějovicím. "Ztratit body doma i podruhé by bylo hodně nepříjemné a věřím, že se to nestane. Chceme uspět," prohlásil Robert Žák, kouč Bohemians Praha, v rozhovoru pro agenturu Mediafax.

Tým podle něj v posledním utkání srazila chyba brankáře Belaně na začátku duelu. "Ten laciný gól zápas hodně ovlivnil. Teď musíme zápas rozehrát určitě lépe," řekl Žák, jenž pod vlivem prvního neúspěchu plánuje změny v sestavě. "Mám to v hlavě a nechci to odkrývat, ale změny pochopitelně budou."

Vinu za neúspěšný vstup určitě nedává prostředí na Strahově. "To hřiště je stejně velké jako na Žižkově, jen vizuálně je jiné. Měli bychom to zvládnout. A že bylo v hledišti málo diváků, s tím nic neudělám," pokrčil rameny Žák. Ten vidí největší sílu soupeře v dobrých standardních situacích. "A taky čekám, že budou mít nebezpečné brejky," poznamenal kouč Bohemians Praha, jenž nebude mít k dispozici zraněného útočníka Ibeho. Otazník visí nad startem Grznára a Fenyka, kteří se dávají dohromady po zranění.

Dynamo České Budějovice zahájilo nejvyšší soutěž remízou s Jabloncem, nyní se ukáže poprvé v sezoně na hřišti soupeře. V minulé sezoně prohráli Jihočeši na Žižkově s Bohemians Praha 0:2, nyní proti stejnému soupeři nastoupí na Strahově a podle trenéra Dynama Pavla Tobiáše by to Jihočechům mělo vyhovovat. "Já osobně to docela uvítám. Mně jako trenérovi ten Žižkov vůbec nesedí. Nemám na něj dobré vzpomínky a ani výsledky tam nebyly dobré. Strahov bude určitě něco jiného," pochvaloval si změnu prostředí Tobiáš.

Ze Strahova by si také Jihočeši rádi odvezli dobrý výsledek. "Naše aktuální vylosování nám velí na Strahově bodovat. Nemůžeme čekat na další zápasy v Teplicích a doma se Slavií, které budou daleko těžší než tento zápas s Bohemkou, který nás nyní čeká," měl jasno trenér Dynama.

Na rozdíl od stadionu na Žižkově se však dá očekávat, že na zápas dorazí jen minimum příznivců. "Neočekávám nějakou drtivou přesilu domácích fanoušků, lidi se tam přijdou spíše podívat jen na fotbal," tušil Tobiáš. "Naším cílem bude bodovat, a pokud to půjde, tak nejlépe vyhrát. Hraje se to na Strahově, soupeř tedy nebude mít výhodu domácího prostředí a to je pro nás velká šance,“ řekl obránce Dynama Jan Riegel, který vidí největší nebezpečí pro budějovickou branku ve zkušeném útočníkovi Marku Kinclovi. "On je nepříjemný útočník, ale právě Strahov je větší hřiště než například ten Žižkov a to by pro nás mohla být výhoda."

Podobně vnímá blížící se duel i útočník Jihočechů Tomáš Sedláček. "Každý fotbalista má rád, když hraje v super atmosféře a ta nás nyní v neděli asi nečeká. Na druhou stranu ani oni se tam nebudou moc cítit jako doma a bude to asi trochu jako bychom hráli na neutrální půdě. Určitě chceme na Strahově něco uhrát, nejlépe tři body,“ řekl Sedláček.

Před nedělním utkáním bude muset trenér Dynama řešit opět několik otazníků v sestavě. "Pozitivní je, že se hráči dávají zdravotně rychle dohromady. V neděli bude k dispozici už i Tomáš Hunal, naopak určitě nebude hrát David Horejš, jehož problémy dále přetrvávají. Otazník visí nad startem Petra Benáta, u kterého vyšetření neprokázalo naštěstí žádný problém, ale hráč stále cítí bolest,“ říká Tobiáš, jenž také nemůže stále počítat s útočníkem Tomášem Stráským.