Příbram nepatří mezi oblíbené soupeře kladenských fotbalistů. Nepříjemnou sérii bez výhry proti tomuto soupeři zlomil tým trenéra Martina Hřídela až na jaře tohoto roku, kdy vyhrál 1:0 a dal Příbrami vůbec první gól. Teď by rád na tento úspěch navázal. "Za mého působení jsme odehráli proti Příbrami vždy vyrovnané zápasy, je to pro nás těžký soupeř. Asi nebude moc pohledný fotbal, ale věřím, že potvrdíme naši kvalitu z domácího prostředí z minulé sezony a vyhrajeme," řekl kladenský kouč Hřídel. Jeho tým povzbudila určitě i remíza v prvním kole na půdě silného Liberce.

Hřídel nemůže pro nedělní duel počítat s Františkem Mašanským, který se dává dohromady po dvou operacích kolena. Mimo hru je kvůli žlutým kartám z minulé sezony i Pavel Bartoš a pohmožděné koleno asi nedovolí nastoupit Janu Broschinskému.

Příbram ale nemíří na půdu rivala v poraženecké náladě. Tým se podle trenéra Karola Marka již oklepal z nešťastné porážky v Ostravě a na body hodlá dosáhnout právě na půdě Kladna. "Fotbal je útočná hra a my chceme v Kladně bodovat," prohlásil trenér Příbrami v rozhovoru pro agenturu Mediafax.

Kladno podle Marka vychází z dobré defenzivy, základem jeho útočné hry jsou pak Klinka a Szabo. "Je to ale celkově kompaktní tým a hlídat budeme muset určitě i standardní situace. Věřím tomu, že se na zápas dobře připravíme a budeme úspěšní," dodal kouč, jenž nemůže počítat se službami Šmejkala. Ten má zastavenou činnost po vyloučení v Ostravě. Nejistý je start Pence a Nechvátala.