Mladá Boleslav vstoupila do nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže cennou remizou 1:1 na hřišti pražské Slavie. Středočechy narazí ve druhém kole na dalšího silného protivníka, do Mladé Boleslavi zavítá třetí tým loňské sezony Slovan Liberec. "S nerozhodným výsledkem na Slavii jsem byl spokojen, nebyl jsem však příliš spokojen s předvedenou hrou, a to především směrem dopředu. Proti Liberci musíme doma nastoupit s ofenzivnější taktikou, než venku na Slavii, kde jsme hráli trochu víc zezadu," prozradil hlavní kormidelník Severočechů.

Jeho kritika se po utkání na Slavii nesla zejména k ofenzivním hráčům. "Útočníci měli být aktivnější. Kulič se hodně stahoval do středu hřiště a strašně se při tom naběhal. Měl by být vytaženější k soupeřově brance a získávat více odražených míčů. A od Táborského na levé straně zálohy potřebujeme, aby hrál ofenzivněji," prohlásil Dušan Uhrin.

Mladoboleslavští chtějí potvrdit dobrý výsledek ze Slavie domácím vítězstvím nad týmem z Podještědí. "Nad Libercem chceme vyhrát. Jedině vítězstvím doma můžeme zúročit bod ze Slavie. Trochu změním sestavu, určitě budeme hrát v jiném složení, než v prvním zápase. Ale nebudu dopředu jmenovat, kdo konkrétně za koho nastoupí," upřesnil Uhrin. Nedělní zápas začne na Městském stadionu slavnostně. Útočník Středočechů Jan Chramosta převezme před utkáním cenu "objev roku" v novinářské anketě Zlatý míč. Jubilejní stý zápas v ligové soutěži by v domácím dresu mohl odehrát proti Liberci obránce Adrian Rolko.

Liberecké čeká během osmi dní třetí náročný duel. Poté, co minulou sobotu remizovali na domácím hřišti s Kladnem, uspěli Severočeši ve čtvrtek ve 3. předkole Evropské ligy na trávníku lichtenštejnského Vaduzu. Hned tuto neděli je čeká další obtížná prověrka, Severočeši zajíždějí na půdu ambiciózní Mladé Boleslavi.

"Věřím, že se únava neprojeví. My jsme v létě dobře potrénovali, jsme na tuto situaci dobře připraveni. Počítali jsme s tím, tréninky jsou navíc tomu přizpůsobené. V tréninku máme nyní hlavně regeneraci. Navíc máme široký kádr, sestava byla ve Vaduzu oproti zápasu s Kladnem také trochu pozměněná," řekl v pátek agentuře Mediafax liberecký obránce Miroslav Holeňák. Libereckým vyšlo dokonale poslední vzájemné měření sil, v závěru loňského ročníku deklasovali mladoboleslavské fotbalisty na jejich hřišti v poměru 4:1.

"Nám se tam loni podařilo vyhrát a samozřejmě bychom byli rádi, kdyby to dopadlo zrovna tak, ale my dobře víme, že Boleslav má velmi silný tým. Souhlasím, že Boleslav je po příchodu Rajnocha a Kuliče ještě silnější než loni. Musíme se na ten zápas dobře připravit. Bude to hodně těžké utkání," přiznal stoper Slovanu, který posléze naznačil, jakým směrem by se zápas mezi oběma soupeři mohl upínat.

"Není nám vlastní, abychom to vzadu zavřeli a celý zápas jen betonovali. Budeme chtít hrát určitě aktivně. Bude to myslím kvalitní střetnutí, Mladá Boleslav i Liberec jsou ofenzivní mužstva, pro diváka to myslím bude dobrý fotbal. Uvidíme, kdo vyhraje," prohlásil Holeňák.