Trenér Plzně Pavel Vrba soudí, že jeho tým čeká velmi těžký zápas. "Teplice jsou známé tím, že dostávají velice málo branek. Čeká nás důsledná obrana a rychlý přechod do útočné fáze, na který mají vhodné typy hráčů. My ale chceme vyhrát a potvrdit tři body ze Slovácka," řekl v rozhovoru na webových stránkách Plzně Vrba.

V minulé sezoně se Plzni proti Teplicím moc nevedlo, uhrála jen bod po domácí remíze 1:1, na severu Čech pak prohrála 0:3. "Doufám, že letos se to nebude opakovat," poznamenal stoper Plzně Tomáš Rada, který doufá, že na zápas dorazí hodně fanoušků. "My se jim snad odvděčíme dobrým výsledkem," dodal.

"Moc chceme uspět. Víme, že to nebude nic snadného, Teplice mají jednu z nejlepších defenziv v lize. Vědí, že my jsme silní dopředu a budou to chtít zahustit," naznačil obránce Západočechů David Limberský, co od zápasu očekává.

Na utkání se moc těší i kapitán Plzně Pavel Horváth, který strávil v Teplicích dva a půl roku a na angažmá na Stínadlech vzpomíná rád. "Vyhráli jsme tehdy domácí pohár a hráli jsme Pohár UEFA, jsou to příjemné vzpomínky," poznamenal Horváth, který v Teplicích při svém působení zažil Štěpána Vachouška, Pavla Verbíře, Martina Kleina a Michala Doležala. Zkušený záložník bere ze zápasu jen tři body. "Doma s jakýmkoliv soupeřem nemůžeme přemýšlet o ničem jiném."

Severočeši přijedou do Plzně s odhodláním navázat dalším bodovým ziskem na remízu se Spartou. "Čeká nás silný soupeř, ale máme o něm dost informací a věřím, že každý z těch poznatků, které máme, nám pomůže zápas dobře zvládnout. Chceme vyhrát," prohlásil pro teplické internetové stránky trenér týmu ze Stínadel Jiří Plíšek.

Tepličtí tuší, že jim bude stát v cestě hodně silný protivník, ale věří, že proti němu mohou uspět. "Musíme být aktivní směrem dopředu. Jen bránit by bylo špatné. My chceme vozit v téhle sezoně víc bodů ze hřišť soupeřů a tady máme první možnost s tím začít," konstatoval teplický obránce Antonín Rosa, který očekává, že by v zápase mohlo být k vidění dost gólů. "Podle toho, co vím, má Plzeň hodně doboru zálohu a útok, takže tam možná budou nějaká okénka vzadu," prohlásil Rosa a dodal: "Takže asi budou hodně gólů dávat i dostávat."

To, že Teplicím stojí v cestě silný soupeř, vítá záložník Vlastimil Stožický. "Plzeň je druhým nepříjemným soupeřem, který nás na startu ligy čeká. Ale my jsme za to rádi, že si tyhle zápasy můžeme před vstupem do evropských pohárů vyzkoušet," poznamenal Stožický.