"Ještě to ověřujeme přes internet a na Facebooku, ale takovou informaci mám přímo od pořadatele,“ upřesnil velitel. Podle něj není vyloučené, že se uskuteční technoparty menšího rozsahu. „Jsme připraveni i na větší, ale očekáváme spíše akci menšího rázu, ne masivní,“ doplnil.

Účastníci technoparty dorazili do městyse Moravská Nová ves mezi Břeclaví a Hodonínem už ve čtvrtek v nočních hodinách. „Večer přijelo asi 20 dodávek a nákladních vozů. Na cestě je ale zákaz vjezdu, protože je to ochranné vodní pásmo,“ doplnila mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová . Šlo především o cizince, kteří nejprve hledali místo vhodné místo k utáboření. „Žádná produkce ale nezačala a posléze někteří odjeli,“ upřesnila mluvčí. Do pátku tak na místě zůstalo jen pět vozidel s posádkami, které tam přenocovaly.

Část hudebníků a tanečníků dorazila i do Mikulčic. „Před dvaadvacátou hodinou napočítali policisté okolo dvou stovek příznivců, další osoby najížděly,“ uvedla Svobodová. Asi 45 strážců zákona také uzavřelo všechny přístupové cesty do této oblasti, protože se nachází v blízkosti přírodní rezervace. V těchto chvílích se tam zdržuje šest nákladních vozidel, která nemohou odjet, protože jejich řidiči požili alkohol.

V předchozích dnech se objevily informace, že se akce bude konat v Mušlově u Mikulova, v nedaleké pískovně nebo v Rychtářově u Vyškova.