"Naším cílem je řešit konkrétní problémy lidí a jednotlivých regionů, nehodláme se zabývat rozdělením lokálních mocenských zájmů jako dvě největší tuzemské strany, tedy ODS a ČSSD," řekl Schwarzenberg. Gazdík dodal, že kandidáti vyjdou do ulic, aby voliče požádali o podporu.

Kampaň bude i ve znamení humoru. "Starostové a nezávislí razí heslo, že kdo se denně neusměje, páchá zločin," vysvětlil Gazdík.

Do terénu mezi lidi se chystá i Karel Schwarzenberg. "Jen musím počkat, až se voliči vrátí z dovolených. Nemám takové možnosti jako jiní politici, abych se zviditelňoval v Chorvatsku nebo Itálii," řekl lídr TOP 09. Narážel tím na prázdninové billboardy ODS, které lemují cestu do Chorvatska a aféru z posledních dní, kdy se v tisku objevily informace o společné dovolené Mirka Topolánka (ODS), exministra průmyslu Milana Urbana (ČSSD), exministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS) a lobbistů napojených na ČEZ.

Do volební kampaně plánují Starostové a nezávislí vložit pět milionů korun. "Část těchto peněz budou představovat státní příspěvky za krajské a senátní mandáty, zbytek poputuje od našich členů a dárců. Tyto příspěky by se mohly pohybovat od pěti do 10 tisíc korun," nastínil Gazdík.

TOP 09 již dříve uvedla, že do kampaně vloží zhruba 25 až 30 milionů korun, v další peníze doufá od sponzorů.

Odhad, na kolik peněz ji propagace přijde, bude mít strana na konci srpna.

Schwarzenberg také řekl, že je předčasné se vyjádřit k případné povolební spolupráci. "Tyto proklamace jsou naprosto prázdné a nic neznamenají, vše závisí na výsledku voleb," uvedl Schwarzenberg. Petr Gazdík poté doplnil, že ani Starostové a nezávislí "nebudou jíst jitrnice, dokud nemají prase".