Ovčačík přišel do Brna pomoci zpevnit defenzivu mužstva, které si po 13 letech zahraje extraligu. "Je mladý, poslední dvě sezony hrál extraligu pravidelně, takže by pro nás měl být posilou," uvedl sportovní manažer Komety Jaroslav Medlík.

Ostravský rodák Ovčačík spojil většinu své kariéry s vítkovickým klubem. Extraligu ale paradoxně poprvé okusil v Liberci. V sezoně 2002/2003 naskočil k pěti duelům, o rok později k dalším třem zápasům. Vedle toho hrál i za Beroun, s nímž absolvoval prvoligové finále. Byl členem reprezentace do 18 let i dvacítky. Zpátky do Vítkovic zamířil před třemi lety. V Ostravě zažil nejlepší momenty v ročníku 2007/2008, když chyběl jen v deseti zápasech a sedmkrát bodoval. O rok později si zahrál play-off, v obou sezonách ještě hostoval v ostravské Sareze, předtím působil také v Havířově.

Čtyřiadvacetiletý Ovčačík s brněnským týmem pod vedením kouče Vladimíra Kýhose v pátek poprvé trénoval, ale odpolední duel ve slovenské Skalici ještě hrát nebude. "Sestava je daná. Další duel už ale stihne," informoval Medlík.

Před Ovčačíkem přivedlo vedení Komety po odkoupení extraligových práv od Znojma dvanáct posil. Z kádru Orlů přišli brankář Jiří Trvaj, obránci Pavel Mojžíš s Radimem Bičánkem a forvardi Jiří Dopita, Roman Erat, Václav Meidl, Radek Procházka, Pavel Selingr a Jaroslav Svoboda. Dalšími novými hráči se stali brněnští rodáci David Ludvík a Marek Vorel. Předposledním novicem byl útočník Jakub Šindel.