Liberečtí se ve Vaduzu zaměřili především na precizní defenzivu. Obranné úkoly plnili na výbornou, navíc krátce před přestávkou udeřili po zásahu Jana Blažka. "Byl to kvalitní zápas, protože soupeř je především na domácím hřišti velmi nebezpečný, což potvrdil i proti nám. Řekl bych, že první poločas byl po takovém opatrném začátku v naší režii. Ve druhém poločase nás Vaduz přitlačil, naštěstí jsme neinkasovali, podařilo se nám jejich útoky ubránit. Uhráli jsme zápas nakonec s čistým kontem, což nás samozřejmě těší," přiznal v pátek agentuře Mediafax liberecký zadák Miroslav Holeňák.

Vaduz hlavně ve druhém poločase přitlačil Severočechy na jejich polovinu, v 49. minutě navíc zazvonila po hlavičce Cerroneho branková konstrukce. "Vaduz nás svým výkonem ani moc nepřekvapil, protože my jsme měli zprávy o tom, že bude hrát dobře. Trenéři nám pouštěli jejich předchozí zápasy, ať už v jejich domácí soutěži anebo ten pohárový se skotským Falkirkem. Podali v něm opravdu dobrý výkon, hráli velmi dobře. S námi to pak jen potvrdili," řekl stoper Slovanu.

Liberečtí se vracejí domů pod Ještěd s nadějným výsledkem. "Rozhodně je velmi cenný, protože to opravdu nebyli žádní nazdárci. Byl to velmi kvalitní soupeř, proto si toho výsledku nesmírně vážíme. Jsme rádi, že nám výsledek dává větší naději na postup," prohlásil Holeňák.

Severočeši přicestovali do Vaduzu s cílem vstřelit lichtenštejnskému soupeři branku, jejich přání se jim vyplnilo ve 43. minutě. Těsně před přestávkou zacílil přesně útočník Jan Blažek. Do šaten tak odcházeli Liberečtí s mnohem lepší náladou než protivník.

"O pauze jsme si v kabině říkali, že by nám ten gól měl trochu pomoci, abychom se uklidnili a hráli více po zemi, protože Vaduz má v týmu hodně vysokých hráčů. Opravdu málo kdo měří v týmu méně než 180 centimetrů. Většina hráčů má metr devadesát i víc. Říkali jsme si s klukama, že proti takovému vysokému týmu jsme snad ještě nehráli. Ve druhé půli jsme je nechtěli pouštět příliš do standardních situací, to se nám ale příliš nedařilo. Měli jich relativně dost. Proto jsme rádi, že i přes jejich výškovou převahu jsme jim vlastně nic nedovolili. Neměli ze standardky žádnou stoprocentní gólovku," dodal závěrem Miroslav Holeňák.