"Zatím nic nenasvědčuje, že by se někde chtěli příznivci stylu techno usídlit bez povolení. Zaznělo to z úst organizátora akce," upřesnila mluvčí.

Účastníci technoparty dorazili do obce mezi Břeclaví a Hodonínem už ve čtvrtek v nočních hodinách. „Večer dorazilo asi 20 dodávek a nákladních vozů. Na cestě je ale zákaz vjezdu, protože je to ochranné vodní pásmo,“ doplnila mluvčí. Jednalo se především o cizince, kteří nejprve hledali místo vhodné místo k utáboření. „Žádná produkce ale nezačala a posléze někteří odjeli,“ upřesnila Haraštová. Do pátku tak na místě zůstalo jen pět vozidel s posádkami, které tam přenocovaly.

Část hudebníků a tanečníků dorazila i do Mikulčic. „Před dvaadvacátou hodinou napočítali policisté okolo dvou stovek příznivců, další osoby najížděly,“ uvedla Svobodová. Asi 45 strážců zákona také uzavřelo všechny přístupové cesty do této oblasti, protože se nachází v blízkosti přírodní rezervace. Ráno tam zůstalo jen asi 20 lidí a tři automobily.

Pohyb osob a vozidel na Břeclavsku a Hodonínsku monitoruje i vrtulník, který zatím nezaznamenal přesuny větších skupin aut se zvukovou technikou.

V předchozích dnech se objevily informace, že se akce bude konat v Mušlově u Mikulova, v nedaleké pískovně nebo v Rychtářově u Vyškova.

Ve stejném termínu, tedy o víkendu, by se měla konat podobná akce v Polsku. Je proto možné, že někteří příznivci této alternativní hudby dají přednost právě výjezdu k našim severním sousedům.