Policistům v případě podvečerní pondělní rvačky na centrálním brněnském náměstí nepomohly ani kamery, které jsou přitom kvůli bezpečnosti obyvatel v ulicích instalovány. "Bohužel, kvalita záznamu je nízká a v okamžiku incidentu byl kamerový systém zaměřen jiným směrem," konstatovala Svobodová.

Jediný materiál, který policisté v současné době vyhodnocují, jsou podle Svobodové fotografie jediného svědka. "To je zvláštní s ohledem, na frekventované místo incidentu," uvedla policejní mluvčí.

Rvačka se strhla v pondělí před 20. hodinou u laviček před provozovnou rychlého občerstvení Mc Donald. Tucet výtržníků bez zjevné příčiny napadl dva muže. Zbili je a zkopali do hlavy. Události přitom přihlížely desítky svědků, na vedlejších lavičkách navíc celé odpoledne a večer pravidelně vysedávají a popíjejí krabicový alkohol bezdomovci. K oficiálnímu svědectví na policii se však ze strachu před gangem výtržníků neodhodlal nikdo.

K ošetření do Úrazové nemocnice v Brně převezla sanitka krvácejícího třiatřicetiletého muže. "O dva roky starší druhý napadený muž se však ošetřit nenechal," poznamenala Svobodová.

Policisté zatím bezdůvodné brutální napadení mužů vyšetřují jako pouhý přestupek. "Nicméně, věc je čerstvá a pokud zjistíme nové poznatky nebo se přihlásí svědkové, nic nebrání možnému překvalifikování události na trestný čin," řekla Svobodová.