Obětí znásilnění v ostravské části Zábřeh se stala náhodná, po chodníku jdoucí 17letá dívka.

"Obviněný 29letý muž znásilněnou nejprve náhle zezadu chytil za ruku, strhl ji na zem a táhl asi pět metrů po trávníku do blízkého křoví mezi domy. Dívka se bránila, volala o pomoc. Pak ji násilník nejméně dvakrát udeřil pěstí do obličeje, silně škrtil, přetáhl jí svetr přes hlavu, a tak jí znehybnil ruce. Opakovaně dívce vyhrožoval zabitím, pokud nepřestane křičet. Pak ji násilně obnažil, sám si sundal kalhoty a spodní prádlo - a přes její aktivní odpor - vykonal na ní pohlavní styk," uvedla agentuře mluvčí s tím, že násilníka vyrušili dva náhodní svědci (25 a 34).

Slyšeli zoufalé volání dívky o pomoc za blízkým domem a běželi na místo, odkud zvuk slyšeli. Když je uviděl od pasu dolů obnažený muž, z místa utekl. Policisté jej zatkli před pátou ráno.

"Svědci na místě činu spatřili plačící, třesoucí se nahou dívku, pravděpodobně v šoku. Ženě okamžitě pomohli, snažili se ji uklidnit a nalézt šaty, aby se mohla obléci. Při hledání věcí našli svědci také další ošacení, které nepatřilo oběti. V kalhotách později policisté nalezli doklady 29letého muže," sdělila Mediafaxu Holčáková. Oběť byla po děsivém zážitku v takovém psychickém stavu, že nebyla schopna uvést jakékoliv souvislé informace, byla převezena k ošetření. Na místo dorazili kriminalisté, psovod se psem, i policisté hlídkové služby, s jediným cílem – pachatele tohoto brutálního činu vypátrat a zadržet. Skrývajícího se pachatele zatkli před pátou ráno.

Obviněnému za znásilnění, pokud mu prokážou, že způsobil nedospělé dívce těžkou újmu na zdraví, hrozí pět až dvanáct let vězení. Znásilnění se dopustil ve zkušební době, byl pravomocně podmínečně odsouzen pro ublížení na zdraví, oběť bil pěstmi do hlavy a kopal do ní.

"Kriminalistům násilník řekl, že si oběť vyhlédl, předpokládal, že se neubrání, bude snadnou kořistí," uvedla Holčáková. Očekával, že je velmi mladá, a proto se nebude bránit. Navíc cítil svou fyzickou převahu, neboť dívka byla drobná. Jedinou utkvělou myšlenkou obviněného bylo vykonání soulože, bez ohledu na zranění či následný psychický stav oběti. Policistům se svěřil, že před nimi část noci utíkal a skrýval se v náhradním oblečení u odpadních kontejnerů. "Dívka byla při brutálním útoku zraněna, jak v obličeji, tak na dalších částech těla. Doba léčení není dosud stanovena," doplnila mluvčí.