Necelé čtyři dny postačily kriminalistům z Tábora k odhalení nebezpečného pachatele dvou loupežných přepadení. Pětadvacetiletý muž od Bechyně zaútočil nejdříve v sobotu 25. července kolem 21.00 v Táboře. Vybral si pěší stezku mezi ulicemi Jordánská a Kapitána Jaroše. V horní části stezky dostihl čtyřicetiletou ženu, zastavil ji výkřikem a varovným výstřelem a sebral jí 450 korun.

O pár hodin později, v neděli kolem 03.30 v Táboře na odpočívadle za lanovým mostem přes rybník Jordán přišel maskován s punčochou na hlavě s namířenou střelnou zbraní k taxíku Škoda Superb. Pachatel vzal za zamčenou kliku dveří, a začal křičet: "Mobil a klíče nech tam, kde jsou, a vypadni". Pak vystřelil do vzduchu a zase namířil střelnou zbraň na řidiče. Ten vyskočil z auta a utekl.

"Pachatel s autem odjel směrem na Čekanice, způsobil škodu 290 450 korun. Ve čtvrtek mu policisté předali usnesení o zahájení trestního stíhání, pro pokračující trestný čin loupeže. Obviněný byl umístěn v policejní cele a o jeho dalším osudu rozhodne příslušný soudce," řekla Millerová.