"Festival se odehraje v amfiteátru Skalky, moderovat ho bude oblíbený Milan 105 Krajčí," uvedl Gabzdyl.

„Pro místní hudebníky, kteří mnohdy vystupují jen v malých klubech, je Jičínfest většinou jedinou možností, jak se předvést na opravdu profesionální scéně. Skupiny vystupují jen za nutné cestovní náhrady a návštěvníci mají vstup zdarma. Vnímáme to jako podporu místních kapel,“ řekl Jiří Macíček z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně, které akci pořádá.

Organizátoři doufají, že letos bude počasí příznivější než loni, kdy kvůli silnému dešti a větru museli Jičínfest zrušit. „Proto sestava kapel zůstává v podstatě shodná s minulým rokem,“ uvedl Macíček. Jen host se na poslední chvíli měnil. V Novém Jičíně měla vystoupit kapela Post-It, jenže bubeník skupiny si nedávno vykloubil rameno a musel na operaci. „Náhradu však máme více než rovnocennou, jako host vystoupí americká skupina Lord Bishop Rocks,“ dodal Macíček.

Vedle zaoceánských hostů vystoupí novojičínské kapely EI J.O.C., Be Fading Fast, Regibra, Porta Inferi a Once’s. Z nedaleké Kopřivnice přijedou Unstable a ze Studénky Slow Tension.

V doprovodném programu vystoupí například na speciální dráze jezdci na upravených kolech. „Dráha bude nasvětlená a jezdci ve freestylu jistě předvedou jedinečné kousky,“ řekl Macíček. Návštěvníci také budou moci využít nabídky malby na tělo nebo pearcingu.