Američan Moby do České republiky přijel v rámci svého turné po letních hudebních festivalech společně s dvacetičlenným týmem a jeho aparaturu dopraví v pátek ráno do areálu festivalu dva kamiony. Jeho hudební show odstartuje ve 23.30 na hlavní scéně a návštěvníci se mohou těšit na Mobyho největší hity.

Páteční program Sázavafestu dále nabídne například vystoupení skupin UDG, Monkey Business, Southpaw, Speed Caravan, Sunshine, Wohnout, J.A.R. či Blue Effect. Hudební festival Sázavafest probíhá od 30. července do 2. srpna v areálu Malá Strana v Kácově.

Muzikant Moby, vlastním jménem Richard Melville Hall, se narodil roku 1965 v americkém New Yorku. Přezdívku Moby mu po narození rodiče dali podle románu Bílá velryba (Moby Dick) od Hermana Melvilla.

Do popředí světového zájmu se dostal v roce 1999 po vydání alba Play, ze kterého pochází hity Why Does My Heart Feel So Bad? a Porcelain. Deska byla dvakrát platinová, prodalo se jí devět milionů kopií. Na svůj úspěch navázal albem 18 z roku 2002 a Hotel, které vyšlo roku 2005. Svoji doposud poslední desku Wait For Me vydal na konci června 2009.