Dvoudenní hudební přehlídka odstartuje v pátek v 19 hodin koncertem písničkáře Jiřího Schmitzera. Součástí prvního dne putovního festivalu bude také vystoupení Bratří Ebenů, koncert kapely Sunflower Caravan a maškarní bál.

V sobotu se České hrady odehrají na dvou pódiích umístěných na nádvořích historické památky. Hlavní program zahájí koncert skupiny Chinaski. Návštěvníci festivalu se dočkají i hudebních show formací Skyline, Sunshine, Wohnout nebo Vypsaná Fixa. Kapely Divokej Bill a Čechomor si dokonce pro festival České hrady připravily společné vystoupení. Hudební přehlídku před půlnocí zakončí zpěvák Niceland.

Pátý ročník festivalu České hrady byl zahájen 10. července na Točníku a v následujících týdnech oživil areál hradů Kunětická hora a Švihov. Jeho poslední zastávkou bude příští týden Rožmberk nad Vltavou.

Vstupenky na festival zahrnují vedle přístupu na koncerty také prohlídku památek. Páteční program lze navštívit za 200 korun, sobotní vstupné činí dvojnásobek. Děti do výšky jednoho metru se mohou akce v doprovodu rodičů zúčastnit zdarma.