Výluku si vyžádala stavba tunelů Blanka. S ohledem na pokračování stavebních prací se provizorní zastávka Gymnasijní zachová. "Bude sice mimo provoz, ale zůstane zachovaná kvůli dalším výlukám. Jedna by měla být ještě letos, pravděpodobně na podzim, druhá na jaře příštího roku," řekl Wolf.

Během výluky byly na východní straně nádraží Dejvice u stanice metra Hradčanská byly přeloženy inženýrské sítě, kanalizace, voda, plyn a řada kabelů. Zároveň se postavila část konstrukce budoucích tunelů Blanka a železniční kolej se posunula do prostoru, kde nebude bránit pokračující stavbě. "Kromě toho se postavila třetina budoucího přemostění Svatovítské ulice přes Buštěhradskou dráhu," uvedl mluvčí společnosti Metrostav František Polák.

První vlak, který projede úsekem Praha-Gymnasijní - Praha-Dejvice - Praha Masarykovo nádraží bude vlak Os 9845 z Rakovníka do Prahy Masarykova nádraží (odjezd z Rakovníka ve 22:07). V opačném směru projede tímto úsekem jako první vlak Os 9800, který odjíždí z Prahy Masarykova nádraží do Kladna-Ostrovce v 0.30. Tento vlak ještě zastaví v provizorní zastávce Praha-Gymnasijní, a to pro případ, že by v této zastávce ještě čekali cestující. Současně s tímto půlnočním spojem pojede v noci z pátku na sobotu ještě vlak Os 35712, který odjíždí z Prahy hl. n. přes Prahu-Zličín do Kladna-Ostrovce v 0.30.

Od 1. srpna pojedou vlaky podle pravidelného jízdního řádu, který platil před zahájením výluky mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi. Vlaky už nebudou zastavovat v dočasné zastávce Praha-Gymnasijní.