"Nikoho jsem se nedoprošoval, ty snímky jsem nikomu nenutil," uvedl Randák.

Podle bývalého šéfa civilní rozvědky ho o fotografie, na kterých je zachycen předseda občanských demokratů Mirek Topolánek, jeho přítelkyně a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Lucie Talmanová, někdejší ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS) a místopředseda ČSSD Milan Urban ve společnosti lobbistů Marka Dalíka a Vladimíra Johanese, který lobbuje za zájmy polostátního energetického gigantu ČEZ, a šéf ČEZu Martin Roman, požádal deník MF Dnes. "Neřekl jsem výslovně, že je mám, pouze jsem dal signál," řekl tajuplně.

Randák tvrdí, že netuší, kdo snímky a video, které vzniklo souběžně s fotografiemi, pořídil, či dokonce, kdo byl jejich zadavatelem. Prozradit nechce ani jméno člověka, který snímky nabídl jemu.

Ke zveřejnění fotografií, které jako první ve středu otiskl bulvární deník Aha, pak někdejšího šéfa rozvědky vedly ty nejčistší úmysly. "Pokud mám pocit, že by se něco na veřejnost dostat mělo, zasadím se o to, aby se to tam taky dostalo," uvedl k motivům svého jednání.

Jméno Karla Randáka je známé z kauzy Savoy. Bývalý šéf rozvědčíků má totiž s největší pravděpodobností na svědomí zveřejnění záznamu schůzky lobbisty Miroslava Šloufa a hradního kancléře Jiřího Weigla, která se uskutečnila krátce před prezidentskými volbami v hotelu Savoy. Záznam, který měl Randák vynést, se pak prostřednictvím marketingového poradce ČSSD Petra Dimuna dostal do médií.