Alex Čejka je pro české diváky turnaje největším tahákem. Fanoušci ho samozřejmě považují za českého hráče, přestože reprezentuje Německo. „Do Čeladné jsem se pochopitelně moc těšil. Přeci jen je v zemi turnaj takového ražení po dlouhých 12 letech a rád jsem přijel do země, kde jsem se narodil. Navíc tu můžu hrát golf, to je skvělé,“ liboval si před čtvrteční porcí osmnácti jamek. Výsledek tři rány nad normu hřiště byl však pro něho ve čtvrtek zklamáním. „Moc mi to nešlo, udělal jsem pár chyb. Navíc hřiště v Čeladné je opravdu náročné,“ přiznal Alex Čejka.

Čejka začal v Čeladné špatně. Na dvou jamkách nasbíral hned tři rány navíc, pak sice jednu stáhl, ovšem na devítce drajvoval do lesíku. Míč pak nenašel, dropoval a vrátil se tam, kde byl. Na jedenácté jamce pak Čejka zamířil do bunkeru. „Snad bude pátek z mého pohledu lepší,“ doufá Alex Čejka.

Naopak příjemným překvapením byla hra věkem ještě dorostence Davida Procházky. Ten byl o jeden úder lepší než Čejka a byl rovněž nejlepším českým hráčem čtvrtečního dne. „První den mi vyšel famózně,“ byl překvapen amatérský hráč. „Kéž bych něco podobného předvedl i v pátek a prošel cutem,“ přeje si české překvapení čtvrtečního programu.