První případ policie vyšetřuje od poloviny července, kdy 73letou ženu z pražské Malé strany okradl pachatel pod záminkou kontroly vodovodního potrubí. Žena zloděje vpustila dovnitř, ale po jeho odchodu zjistila, že jí chybí dva tisíce korun.

Další dvě ženy přišly na policii ohlásit podobný případ ve středu. "Obě ženy ve věku 63 a 77 let uvedly, že u jejich bytu zazvonil přibližně 170 centimetrů vysoký muž, který měl krátké vlnité, černé vlasy, hnědé oči a podsaditou postavu. Tento popis téměř korespondoval s podobenkou, kterou vytvořil kreslíř na základě informací poškozené o čtrnáct dní dříve," komentoval Hulan.

Pachatel si vymyslel nové záminky, jak se do bytů dostat. "V jednom případě tvrdil, že přišel do bytu provést domovní práce, ve druhém, že je kontrolor na přítomnost plísní v bytě," upřesnil Hulan. Jedné ženě zloděj ukradl peněženku a doklady a druhé odcizil šperky v hodnotě patnácti tisíc korun.

Policie varuje občany, aby do svého bytu nevpouštěli cizí osoby. "Pokud tyto osoby tvrdí, že přišly provést jakoukoliv činnost, mají obyvatelé právo si tuto skutečnost ověřit telefonátem u zaměstnavatelské firmy, případně tyto „dělníky“ nevpustit do bytu," poradil Hulan.

Policie navíc prosí případné svědky, kteří by o krádežích mohli cokoli vědět, ať vše oznámí na linku 158.