"Nejdřív musím začít hrát fotbal za nějaký klub a teprve pak můžu myslet na reprezentaci. Uvažoval bych o tom. Obráceně to nejde. Když připustím, že někde hrát budu, tak by šance reprezentovat byla větší. S Ivanem Haškem jsem se sešel, to není tajemství. Slíbil jsem, že o tom budu přemýšlet. Bavili jsme se jen o tom, jestli budu pokračovat na hřišti. O jiné roli nebyla řeč," prohlásil ve středu Pavel Nedvěd.

Slavný hráč, který má řadu nabídek na hráčská angažmá, ale i na manažerské a trenérské funkce, chce mít jasno do poloviny srpna. "Zatím jsem na dovolené. Vlastně už dva měsíce. Byl jsem po sezoně hodně unavený. Za měsíc už mi bude sedmatřicet. Zatím si užívám rodinu, chodím si zaběhat, trénuju se Skalnou a čekám, kdy mi bude fotbal chybět a bude to se mnou k nevydržení. Nabídky mám ze všech koutů a už bych to neměl dlouho protahovat. Řekl jsem ne trenérovi Mourinhovi z Interu, a to bylo hodně těžké. Trenér Juventusu Ciro Ferrara, se kterým jsem ještě hrál, si myslí, že k němu 20. srpna nastoupím. Prostě čím dřív se rozhodnu, tím líp," prozradil na sebe Nedvěd, ale neodhalil, jak by měla jeho budoucnost vypadat.

"Když se rozhodnu hrát, tak bych měl už v půlce srpna s někým trénovat. Ale určitě nebudu hrát v Itálii. Chtěl jsem vyhrát Ligu mistrů s Juventusem, a to se mi nepovedlo. V Itálii už to teda zkoušet nebudu. Spíš nebudu hrát ani v Evropě," nepatrně naznačil Pavel Nedvěd.

Na otázku, zda by pokračování v hráčské kariéře znamenalo automaticky návrat do reprezentace, odpověděl záporně. "To se takhle říct nedá. Řekl jsem jenom, že bych o tom uvažoval. Ale byl by to asi pro všechny šok, kdybych nastoupil proti Slovákům," smál se Nedvěd.

Při setkání s novináři si hrál se slovy, připustil téměř každou možnost, dokonce i návrat do Sparty. "Zvážit se dá všechno. Ale nikdo mě neoslovil," řekl pobaveně.

Pavel Nedvěd připustil, že by jeho dalším pusobištěm mohly být Spojené státy. "V Americe jsem nedávno byl, asi by se tam líbilo rodině, je to jiný životní styl, jiná kultura. Ale fotbal je tam náročný, dlouhá cestování, delší soustředění, opravdu ještě nejsem rozhodnutý," uvažuje držitel evropského Zlatého míče France Footballu 2003, který ponechává otevřená vrátka do své reprezentační minulosti, v níž odehrál za národní tým během 12 let 91 zápasů, v nichž dal 18 branek. Naposledy nastoupil v přátelském utkání proti Srbsku 16. srpna 2006. Před ním oznámil konec reprezentační kariéry. "Byl to přátelský zápas a prohráli jsme ho. Možná by se dalo rozloučit o něco líp," dodal Nedvěd.