Napadení se odehrálo v pondělí kolem půl čtvrté odpoledne, kdy muž vstoupil do prodejny antikvariátu v Široké ulici a začal se poptávat po dětských knihách. Několik si jich skutečně vybral, ale když přistoupil k pultu s pokladnou, na prodavače zaútočil. "Nejprve mu přikázal: Dej sem prachy, ty z..., jinak tě zastřelím," uvedl kriminalista seznámený s případem. Když prodavač odmítl, chytil ho neznámý muž oběma rukama za krk a začal ho škrtit. "Pustil ho, až když upadl do bezvědomí a z prodejny utekl, aniž by cokoli odcizil," dodal policista.

Policii se podařilo identifikovat podezřelého na základě záznamů bezpečnostních kamer, které jim dokonce umožnily rekonstruovat trasu jeho útěku. Pachatel vběhl do Maiselovy ulice, odkud pokračoval přes ulice Červená a U starého hřbitova až k právnické fakultě UK na Dvořákově nábřeží. "Poté vběhl na Čechův most a již krokem pokračoval směrem k Letné," dodal kriminalista s tím, že tady stopa po pachateli končí.

Policisté se obracejí na veřejnost s prosbou o identifikaci podezřelého muže. Jde o asi 180 centimetrů vysokého muže s prošedivělými vlasy, který hovoří plynně česky. I když z prodejny utekl bez kořisti, čeká ho v případě dopadení obvinění z loupeže, za který mu hrozí trest v rozmezí do 3 do 10 let.