Na zvláštních letácích, připravených speciálně pro tuto akci lze číst i větu: koupaliště plné lidí, mezi nimi zloděj slídí. "Humorné pojetí bylo účinné i dříve, například u projektu „vem si mě“, zaměřeného na krádeže věcí z vozidel. Vtipná forma upoutá pozornost lidí častěji než pouhé opakování nezáživných tvrzení," uvedla agentuře mluvčí.

Policisté z Ostravy Poruby, kteří vykonávají dohled nad veřejným pořádkem v obřím aquaparku ve Vřesině, nemohou uhlídat všechny odložené věci tisíců návštěvníků. Mnozí z koupajících nechají bez dozoru i několik mobilních telefonů, platební karty s poznačeným PIN a peněženkou. Výjimkou nejsou různé šperky či elektronika, zůstávající na dece bez dohledu majitele.

"Specialisté na krádeže odložených věcí, stejně jako policisté vědí, že nejoblíbenějším místem, které návštěvníci využívají k ukrytí cenností, je pravá bota. Nenechavci pak stačí obejít a prohledat několik bot a bez kořisti neodchází. Oblíbeným, a proto všem pachatelům známým, je také ukrytí cenností pod deku, ručník či ošacení. Provozovatelé koupališť zřídili speciální schránky k uložení cenných předmětů. Uschování věcí za desítky tisíc korun v šatní skříňce, v horším případě volně odložené bez dozoru na či pod dekou, je značným rizikem. Ponechat věci v zaparkovaném vozidle je ale rovněž nevhodné. Provozovatelé koupališť, například ve Vřesině, dokonce dvakrát za hodinu upozorňují hlášením návštěvníky o existenci krádeží a vhodnosti uložení cenností do bezpečnostních schránek," sdělila Holčáková.