Vasiljevič působil naposledy v německé Energii Cottbus a do Slavie přichází jako volný hráč. „Dušan má zkušenosti z Bundesligy, věříme, že bude přínosem pro náš tým z hlediska ofenzivní činnosti naší zálohy. V přípravě prokázal v této činnosti velký potenciál,“ uvedl k přestupu generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Srbský záložník byl už dopsán na soupisku Ligy mistrů. „Všechny náležitosti příchodu se podařilo uzavřít dvacet čtyři hodin před začátkem zápasu v Tiraspolu, proto mohl být Vasiljevič dopsán místo Milana Ivany na soupisku pro tuto soutěž, i když k samotnému utkání necestoval,“ vysvětlil ředitel komunikace Ondřej Zlámal.

Vasiljevič absolvoval se Slávií několik přípravných zápasů. V průběhu přestupního období se pak rozhodoval mezi několika možnostmi. „Měl jsem nabídky z Jižní Koreje, Ruska i Maďarska, ale když jsem se od manažera dozvěděl o zájmu Slavie, tak jsem vůbec neváhal. Je to klub s výbornou organizací práce, dobrým trenérem a hráči. Rád bych ji pomohl postoupit do Ligy mistrů a získat třetí titul za sebou,“ uvedl Dušan Vasiljevič.

Dušan Vasiljevič se narodil 7.5. 1982 v Bělehradě, s fotbalem začínal v klubu Kolubar Lazarevac, pak působil v Mogrenu v Černé Hoře a maďarské Bekesčabě a Kapošvaru. Od roku 2007 hrál v Energii Cottbus, kde nastoupil ve 24 bundesligových utkáních. Se Slavii absolovoval velkou část letní přípravy, byl i na soustředění v Seefeldu