„Utkání je vyhodnoceno jako rizikové a tomu bude odpovídat charakter policejního opatření, které je krajského rozsahu,“ řekla Vlachová. „Do opatření budou zařazeny stovky policistů služby pořádkové, kriminální a dopravní policie včetně pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje a dalších krajských ředitelství,“ dodala mluvčí. Podle jejích slov bude situaci monitorovat ze vzduchu policejní vrtulník. Do akce se zapojí policisté se psy a jízdní policie na koních. Na opatření se bude podílet také několika desítkami strážníků Městská policie Olomouc.

„Při fotbalovém utkání budou v ochozech přítomni specialisté na problematiku diváckého násilí, takzvaní spotteři,“ řekla Vlachová. Policisté budou v průběhu opatření ve spojení s bezpečnostním pracovníkem klubu, který je členem štábu velitele policejního opatření a budou mu předávat informace důležité pro předcházení a řešení diváckého násilí.

Před utkáním budou policisté monitorovat pohyb fotbalových fanoušků ve městě. Po příjezdu vlaku od Ostravy policisté fanoušky doprovodí z hlavního nádraží v Olomouci až na Andrův stadion. Po dohodě s Dopravním podnikem města Olomouc nebudou po příjezdu vlaku, zhruba asi půl hodinu, jezdit tramvaje. Fanoušci půjdou od nádraží po třídě Kosmonautů, kolem obchodního domu Albert Březinovou ulicí na Masarykovu třídu, pak po Husově ulici, Komenského, Dobrovského a ulici Na Střelnici až na fotbalový stadion. Dopravu bude na křižovatkách řídit a usměrňovat dopravní policie. Obdobná opatření budou i po skončení utkání po 19. hodině.

Policie současně vydala upozornění pro obyvatele a majitele osobních aut, kteří parkují na trase mezi nádražím a stadionem.“Prosíme, pokud můžete, přeparkujte si svá auta mimo trasu pochodu,“ řekla mluvčí. „I když policisté budou dohlížet na pořádek a bezpečnost během průchodu fanoušků ulicemi, mohlo by nastat poškození zde zaparkovaných vozidel,“ vysvětlila Vlachová. „Doporučujeme také majitelům prodejen a restaurací v ulicích, kterými budou fanoušci procházet, aby v uvedenou dobu zvážili možnost uzavření svých provozoven a eliminovali tak možné poškození objektů a jejich zařízení,“ doplnila. Stejně tak policie řidičům nedoporučuje jízdu do centra města a během průchodu fanoušků uvedenými ulicemi. Policie žádá i pěší, aby omezili pohyb po uvedených ulicích a vyvarovali se konfliktů s fanoušky Baníku.

Olomouc a její fotbalový klub mají s výtržnostmi ostravských fanoušků, kteří jezdí na Hanou ve velkém počtu, v posledních letech špatné zkušenosti. Letos by se situace mohla vyhrotit tím, že Olomoučtí určili pro prodej vstupenek příznivcům Baníku jen omezený počet vstupenek.