Talentovaný záložník Jan Morávek (19) je zapsán v majetku konkursní podstaty FC Bohemians Praha a.s., ale hrál za Bohemians 1905. Městský soud v Praze upozornil s velkým předstihem Bohemians 1905 a Českomoravský fotbalový svaz (ČMFS) svým usnesením a předběžným opatřením, že Morávka nelze prodat bez souhlasu správce konkursní podstaty a soudu. Přesto klub Bohemians 1905 prodal Jana Morávka do Schalke 04 už 14. dubna 2009. Smlouvu o přestupu podepsali generální ředitel Lukáš Přibyl a člen představenstva Petr Svoboda.

Jeden z největších talentů českého fotbalu byl prodán za 2 250 000 eur (57 408 750 Kč). Ve smlouvě jsou i případné další bonusy za celkem 750 000 eur. Částka 300 000 eur byla vyplacena při podpisu, dalších 900 000 eur mělo být vyplaceno 1. července po vydání transferkarty, ale k tomu nedošlo. Klub Schalke 04 si ji prostřednictvím Německého fotbalového svazu (DFB) vyžádal, ale ČMFS ji nemůže zaslat. Dostal by se do rozporu se zákonem.

Bývalé vedení ČMFS řešení Morávkova případu neustále oddalovalo a nakonec zůstalo na stole novému výkonnému výboru. "Naší prioritou je, aby jeden z největších talentů českého fotbalu hrál, čili by se měl přestup nějak se všemi administrativními náležitostmi dotáhnout do konce. Jsou tři základní možnosti. Buď správce konkursní podstaty dodatečně dá souhlas, což zatím odmítl, a my kartu zašleme. Nebo německému svazu napíšeme dopis, v němž mu vysvětlíme, že práva k Morávkovi jsou předmětem konkursního sporu a transferovou kartu zaslat nemůžeme.
Třetí možnost je, že budeme 30 dnů nečinní a potom může DFB zaregistrovat Jana Morávka provizorně přes Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA. Pokud nebudou po dobu jednoho roku proti této registraci námitky, tak se registrace změní v trvalou," řekl agentuře Mediafax Jindřich Rajchl

Soudce Městského soudu Jaromír Harmach si předvolal ke slyšení na 30. července generálního ředitele Bohemians 1905 Lukáše Přibyla a místopředsedu představenstva Petra Svobodu, kteří smlouvu podepsali, nerespektovali usnesení soudu a tudíž prodali cizí majetek. Soudce nebyl spokojen také s tím, že klub Bohemians 1905 prodej Morávka popíral a zatajoval informace, i když už smlouva byla podepsána a vyplacena záloha. Oba se nedostavili a soudce je nařídil v pátek předvést. "Čekali jsme na ně, ale bez omluvy nepřišli. Soudce se rozhodl, jak se rozhodl," řekl agentuře Michal Vejsada, předseda představenstva klubu FC Bohemians Praha a.s. v konkursu.