"V centrální části Dejvic jsou dětem k dispozici dvě hřiště, jedno je na rohu ulic Svatovítské a Václavkovy a druhé mezi hotelem Diplomat a Banskobystrickou ulicí. Na pozemku vedle hotelu Diplomat však radnice plánuje výstavbu administrativní budovy a hřiště bude muset této stavbě zřejmě ustoupit. Hřiště v těsné blízkosti rušné Svatovítské dostává zabrat v souvislosti s výstavbou tunelu Blanka," uvedla Kolínská, která je také současně zastupitelkou Prahy 6.

Před několika lety bylo ohroženo další hřiště nedaleko Vítězného náměstí. Na Puškinově náměstí chtěla Praha 6 vybudovat podzemní garáže. Hřiště i park se podařilo zachránit jen díky několikaletému úsilí místních obyvatel.

Praha 6 by měla podle Kolínské co nejdříve vytipovat lokality pro vytvoření nových hřišť tak, aby rodiny z hustě obydlené lokality kolem Vítězného náměstí je měli v docházkové vzdálenosti. "Budeme iniciovat jednání v komisi pro územní rozvoj. Dobré řešení nevznikne přes noc a je třeba na tom začít pracovat co nejdříve," uvedl zastupitel Prahy 6 a člen komise pro územní rozvoj Martin Skalský (SZ).