Devětatřicetiletý obránce se dozvěděl o svém konci v Dukle pár kol před závěrem minulého ročníku druhé ligy. Tehdy se s klubem z Julisky dohodl na předčasném ukončení smlouvy. "Bylo mi řečeno, že Dukla chce dát šanci mladým hráčům. Bral jsem to v pohodě, čas bohužel nejde zastavit a já mám své roky," poznamenal Jiří Novotný.

I když už na Julisce nebude hrát, přesto s Duklou v létě trénoval. Fotbalově se ale hodlá realizovat v jiném klubu a třeba i z nižší soutěže. "Myslím, že velkého fotbalu už jsem si zahrál dost, takže by to klidně mohla být nějaká nižší soutěž. Jedno z kritérií, které bych chtěl, tak aby ten nový klub byl blízko Prahy, nebo přímo v Praze. Bude záležet na podmínkách, které mi v tom klubu nabídnou," řekl Novotný. "Zvážil bych každou nabídku. Určitě nemusí mít nikdo strach se ozvat. Buď dojde k dohodě, nebo se prostě nedohodneme, ale na tom přece není nic nenormálního," dodal.

V devětatřiceti letech by už možná z pozice hráče mohl uvažovat o přesunu na trenérskou lavičku, to se ale Novotnému ještě nechce. "Zdraví mi slouží, takže v tuhle chvíle preferuji hraní před trenéřinou," řekl fotbalista. Start nižších soutěží se však blíží, ale Novotný není nijak nervozní z toho, že stále hledá klub, kde bude působit. "Mám v tuhle chvíli dvě nabídky, nic velkého se však nerýsuje. Doufám, že se to vyřeší během příštího týdne."