Dokumentární příběh hledá hravým způsobem odpovědi na otázky související s životem ve městě, civilizací v pohybu a dobrodružnou cestou ke změně. Jeho mottem je slogan "Ráno vstanu a změním svoje město", který současně vyjadřuje i rozhodnutí samotného režiséra Marečka, proč snímek točil.

„Bydleli jsme v centru Prahy. V bytě jsme kvůli hustému provozu téměř nevětrali. Na protější křižovatce se pravidelně objevovaly barevné fleky a rozbité sklo z nabouraných vozidel. Parkující auta ukousla chodník tak, že vedle sebe neprošli dva lidé. Přemýšlel jsem, že bych o tom natočil film - stačilo by jen vystrčit kameru z okna. Pak mi ale došlo, že natočit jen film nestačí. Netrvalo dlouho a s přáteli jsme vymysleli projekt pro město, které máme rádi. Zrodil se Auto*Mat, provokativní nástroj i obrodná iniciativa za zdravou Prahu," uvedl Mareček, který je rovněž autorem námětu, scénáře a hudby.

Ve snímku se objeví i pražský primátor Pavel Bém. Jedna z hlavních postav filmu se postupně mění z vstřícného partnera a charismatického mediálního mága v politického oponenta. Diváci ale zhlédnou i řadu dalších postav, třeba urbanistu, premiéra, policisty, aktivisty, tuningáře, cyklisty, kočárkáře nebo docela obyčejné chodce.

Natáčení trvalo šest let a Marečkovi se podařilo vytvořit z osobního a konkrétního příběhu obecně platné zamyšlení nad tím, zda jedinec může změnit svět kolem sebe. Film zachycuje i příběh zrození iniciativy Auto*Mat, která si klade za cíl podporovat pěší, cyklistickou a veřejnou dopravu ve městě.

Slavnostní premiéra nového 90 minutového dokumentu se uskuteční 21. září, o tři dny později film poputuje i k běžnému divákovi.