ODS by podle průzkumu vyhrála volby a získala by 31,8 procenta hlasů. Druhá ČSSD by oslovila 29,2 procenta voličů. Výsledky volebního modelu ukazují, že volební zisk ODS i ČSSD by v současnosti byl ovšem znatelně nižší než ve volbách roku 2006, kdy ODS získala 35,4 procenta hlasů a ČSSD 32,3 procenta hlasů.

Trojlístek nejsilnějších stran by uzavřeli komunisté s 13,6 procenty hlasů. Lidovci v čele s novým lídrem Cyrilem Svobodou v průzkumu získali 7,7 procenta hlasů. Parlamentní Strana zelených naopak zásadně ztratila, získala by pouze 3,7 procenta hlasů a za pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do parlamentu znatelně zaostává. Stranu zelených by ve sněmovně nahradila nově vzniklá TOP 09 s 5,2 procenta hlasů.

Po zohlednění d´Hondtovy metody přepočtu hlasů na mandáty ve volebních krajích by ODS pravděpodobně získala 79 mandátů, ČSSD 73 mandátů, KSČM 29 mandátů, KDU-ČSL devět mandátů a TOP 09 celkem pět mandátů. Spolehlivou většinu ve sněmovně by získala případná levicová koalice ČSSD a KSČM nebo velká koalice ODS a ČSSD.

Žádné další politické straně by se do dolní parlamentní komory dostat nepodařilo.