Zpráva, kterou sněmovní kontrolní výbor vypracoval, se přitom stala podnětem pro policii. Ta nyní Dohnala stíhá kvůli porušování povinností při správě cizího majetku.

Snopek působí od roku 1994 jako pardubický zastupitel, od roku 2004 je zastupitelem Pardubického kraje. Do Poslanecké sněmovny byl zvolen v minulých volbách v roce 2006. Je součástí dvou sněmovních výborů, kromě kontrolního výboru působí i ve výboru hospodářském.

Je znám jako zastánce mírnější verze protikuřáckého zákona. Díky jeho pozměňovacímu návrhu si tak kuřáci mohou i nadále v českých lokálech ničím nerušeni vychutnat svou cigaretu. Podle zákona, který 24. července schválili senátoři a nyní čeká na podpis prezidenta, musí majitelé své bary a restaurace vybavit označením, zda se v nich kouří či zda jde o čistě nekuřáckou provozovnu. S takto označenými podniky by se přitom Češi mohli setkávat již od července příštího roku, kdy by měl zákon nabýt účinnost.

Snopkův původní návrh dokonce počítal i s tím, že by lidé mohli kouřit v některých vagonech vlaků. Zatímco kuřáci by nemuseli nervózně vyčkávat na to, až se vlak dostane do jejich cílové stanice a oni si tak budou moci opět zapálit, či dokonce popustit uzdu své vášně na toaletě vlaku. Tento návrh však neprošel.

Muž, který je číslem jedna na kandidátce komunistů v Pardubickém kraji, se vyučil jako automechanik. Postupně si své vzdělání doplňoval, graduoval na Moskevské státní universitě společenských věd, obor sociologie.

Snopek, který letos v srpnu oslaví osmapadesáté narozeniny, se narodil ve Vysokém Mýtě, většinu svého života však strávil v Pardubicích. Je ženatý, jeho manželka Zdenka pracuje jako modistka. Syn Lukáš je konstruktérem a dcera Kateřina studuje na ostravské univerzitě.