"Muži tmavší pleti jezdí v jednom modrém a jednom zeleném favoritu. Tvrdí, že pro svou práci mají pověření radnice a nabízejí lidem různé služby, například plynové přípojky," uvedla Stypková.

„Vlastně si tak tipují místa pro další krádeže. Využívají toho, že je doba dovolených a mnozí občané nejsou doma,“ řekl starosta Antonín Maštalíř (ČSSD). Svědci už auta viděli v ulicích Pergnerova, Římanova, Listopadová v Kunčicích nebo na Otově ulici v Muglinově.

„Jeden občan už byl v té souvislosti okraden o doklady a značnou finanční hotovost, další lidé přišli o jízdní kola, motorku, autorádia a jiné předměty,“ uvedl místostarosta Slezské Ostravy Radomír Mandok (ODS).

„Pokud uvidí naši občané některé z těchto dvou aut, měli by okamžitě zavolat na Městskou policii ve Slezské Ostravě, případně na další tísňové linky. Neprodleně by měli informovat také své sousedy, aby si zamykali garáže a domy. Přivítáme, když návštěvy podezřelých osob nahlásí i nám,“ zdůraznil starosta s tím, že Úřad městského obvodu Slezská Ostrava nemá s podezřelými lidmi nic společného. „Žádnou firmu jsme nepověřili, aby pro nás vykonávala nějaké služby,“ uzavřel Maštalíř.