Pohřešovaná devatenáctiletá Lucie Saganová je trvale bytem v obci Borovany, ulice U Dubu čp. 570, okres České Budějovice. Dívka 28. června letecky vycestovala do Řecka. Podle dosavadních informací pak v Řecku přejela trajektem na ostrov Samos, kde měla mít zajištěnou brigádu v baru jako číšnice. V této době každodenně komunikovala s rodiči přes ICQ na internetu. Rodičům ale nikdy nesdělila název baru, ani název letoviska, kde je ubytována. Řekla pouze to, že jde o bar u pláže.

"Poslední komunikace s rodiči proběhla dne 21. července kolem deváté hodiny večer. Od této doby o sobě nepodala žádnou zprávu, její mobilní telefon je nedostupný. Pohřešovaná dívka je 175 - 180 centimetrů vysoké, štíhlé až hubené postavy. Má rovné, dlouhé černé vlasy, česané s pěšinkou vpravo. Je schopna se plně dorozumět v anglickém jazyce," řekla Tupá.

Vzhledem k tomu, že se zatím policii nepodařilo pohřešovanou dívku vypátrat, žádají českobudějovičtí kriminalisté o pomoc veřejnost. "Je možně, že pohřešovanou dívku mohl spatřit někdo z českých turistů v Řecku," dodala Tupá.

Jakékoliv informace o pohřešované Lucii Saganové přijme kterákoliv policejní služebna a linka 158.