Návštěvnost českých kin překvapivě neovlivnila současná finanční krize a distributoři hlásí dokonce lepší výsledky než loni. Průměrná cena vstupenek do českých kin v prvním pololetí dosáhla 98,08 korun, což je o korunu více než ve stejném období v roce 2008. Diváci za návštěvu kina utratili celkem 551 593 382 korun, což představuje meziroční nárůst o 7,7 procenta.

Vysokou návštěvnost domácím kinům zajistila především komedie Líbáš jako Bůh, kterou od ledna zhlédlo více než 800 tisíc diváků. Každá sedmá vstupenka tak byla vydána na nejnovější snímek režisérky Marie Poledňákové. K dalším hitům domácí distribuce patřily animované filmy Cesta na Měsíc a Monstra vs. Vetřelci, thriller Andělé a démoni nebo pohádka Peklo s princeznou.

Vyhlídky distributorů a provozovatelů kin vypadají nadějně i v následujících měsících. V červenci měl premiéru očekávaný film Harry Potter a Princ dvojí krve, jehož víkendová návštěvnost dosáhla rekordních 172 tisíc diváků. Ve druhém pololetí se dá velký divácký zájem očekávat především u filmu Ulovit miliardáře od Tomáše Vorla nebo u pokračování úspěšné komedie Bobule, které pod názvem 2Bobule natočil ruský režisér Vlad Lanné.