Podle jeho vyjádření jsou ve hře varianty uskutečnění akce celkem čtyři. Stále uvádí i původní místo u osady Mušlov, nově také pískovnu, letiště nebo lom u Mikulova. Situaci sleduje i mikulovská radnice. „Děláme opatření, aby se akce u Mušlova nemohla konat,“ řekl ve středu agentuře místostarosta Mikulova Eduard Kulhavý (ČSSD). To potvrdil i starosta města Rostislav Koštial (ODS). „Je to majetek města. Dali jsme tam přes cestu kontejnery, které by měly zamezit přístup na pozemek,“ vysvětlil.

Problémem všech informací od technařů je jejich důvěryhodnost. V úterý organizátor pod přezdívkou Tulo uvedl, že se akce bude konat v pískovně u Mikulova a že se po dlouhých jednáních podařilo přesvědčit starostu blízkého Sedlce Rudolfa Pelána (Sdružení nezávislých) k použití přístupové cesty. Pelán to ale popřel. „Sedím tady (v úřadu) každý den a žádná jednání nebyla,“ řekl ve středu. Sama pískovna je podle místostarosty Kulhavého poměrně malá a leží v Chráněné krajinné oblasti, stejně jako lom. Navíc je oplocená, takže by tam tanečníci museli vniknout násilím.

Oblast kromě vedení města sleduje i policie. „Ta místa monitorujeme. Zatím se v okolí pohyb osob nezvýšil,“ uvedla pro Mediafax mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová. Strážníci hovořili i s majiteli přilehlých pozemků, které ovšem nikdo z organizátorů nekontaktoval. Stejné je to s mikulovskou radnicí. „Kdyby s námi jednali, bylo by to jiné. Pokud by dodržovali zákon, tak by mi nevadilo, že si chtějí někde zatancovat,“ upřesnil starosta.

Ve stejném termínu, tedy o víkendu, by se měla konat podobná akce v Polsku. Je proto možné, že někteří příznivci této alternativní hudby dají přednost právě výjezdu k našim severním sousedům. Další možností je i úplné zrušení mikulovského setkání.