"Považuji diskusi o údajné ochotě KSČM omluvit se za svoji minulost na základě posledního vyjádření předsedy Vojtěcha Filipa, kdy takový krok oficiálně odmítl, za uzavřenou. Tak zásadní věc není navíc možné řešit krátce před volbami," uvedl Paroubek s tím, že čeští občané, včetně sympatizantů ČSSD, by k takovému náhlému obratu vedení KSČM neměli důvěru. A to by ve svých důsledcích, v případě možné povolební spolupráce obou stran, poškodilo ČSSD.

"Kromě toho bližší spolupráci obou stran dokonce na vládní úrovni brání ještě mnohé další otázky a vedení KSČM jsou známé. Platí tzv. Bohumínské usnesení a na něm se nebude nic měnit," dodal předseda ČSSD.

Předseda strany ovšem upozornil také na to, že návrat komunistů k moci není a nebude tématem těchto voleb. "I když chápu, že ODS si to velmi přeje a její politika se dva měsíce před volbami omezila na strašení komunisty, které má zakrýt programovou prázdnotu a korupční skandály jako dědictví Topolánkovy vlády," dodal Paroubek.

"Tématem těchto voleb bude na jedné straně řešení problémů občanů a schopnost zabránit dopadům hospodářské krize, na straně druhé zabránit návratu komunistických praktik k moci," vypočítal předseda strany.