Slovácko podle prohlášení uplatnilo na brazilského hráče, který patří Atrmedii Bratislava, opci. "V případě, že Baník Ostrava zahájil jakékoliv jednání ve věci profesionální smlouvy s hráčem Cleberem Nascimentem bez našeho vědomí v době, kdy u nás měl uzavřenu profesionální smlouvu a náš klub řádně podle smluvní dohody s Artmedií Petržalka písemně uplatnil opci, tak postup Baníku považujeme za jasné porušení daných pravidel. Je to přinejmenším velmi neseriózní," stojí v prohlášení klubu 1. FC Slovácko.

Baník se však s Cleberem dohodl také a ostravský klub podal podnět na Disciplinární komisi právě na něj, protože vedení klubu o uzavření smlouvy se Slováckem neinformoval.

Jednání Disciplinární komise, kterou vede od nové sezóny Jiří Golda, se bude pravidelně konat každý čtvrtek. O tom, zda se případ projedná ještě v tomto týdnu ale není jasno, neboť na stůl DK podklady ještě nedorazily. "O cause vím zatím jen z médií. Ještě jsem dokumenty neměl příležitost prostudovat, neboť na stole Disciplinární komise ještě v úterý nebyly," prozradil agentuře Mediafax nový šéf disciplinární komise.