Cirkus Le Boustrophédon uvede na festivalu od 27. do 31. srpna cirkusově-loutkové představení s názvem Court-Miracles, které je založené na cirkusovém umění a práci s loutkami. Ty se na jevišti střídají s živými herci.

Děj představení bez mluvené řeči se odehrává na dvoře válečného lazaretu, kde stráže, ošetřovatelky a zranění sdílejí osudy těch, kteří zázračně přežili válku.

„Nakonec se smějete, a to především věcem, které vlastně nejsou vůbec zábavné. Když se vám rozpadá svět, pouze humor vás drží nad vodou,“ uvedl k představení umělecký ředitel souboru Christian Coumin.

Představení vzniklo na základě pobytu souboru v pásmu Gazy, kde členové Le Boustrophédon hráli představení pro děti postižené izraelsko-palestinským konfliktem. „Když vystupujete v Gaze na jevišti, tváře, úsměvy i potlesk jsou téměř stejné jako kdekoliv jinde. Ale ať už hrajete v Izraeli nebo v Palestině, představujete si, že na obou stranách čeká extremistická budoucnost. A musíte doufat, že nepřijde, a i když vaše představení vypadá nicotně, může přinést divákům alespoň kousek utopie, kterou jste do něj vložili,“ dodal Coumin.

Dále se v programu festivalu objeví cirkus Cirque Trottola, který na Letní Letné vystupoval již před třemi lety. Diváci zhlédnou společný projekt Atelier Lefeuvre & André od souborů Cirque O a Quo-Cir-Que. Z českých souborů vystoupí divadelní projekt La Putyka, T.E.J.P. či Circus Sacra.