"Konkrétní čísla po mně ještě nechtějte, dramaticky směrem k ještě většímu šetření v resortních výdajích je může změnit první zasedání vlády po parlamentních prázdninách," uvedla Kolářová. Dodala, že v rozpočtu justice se nutně musí projevit celková kondice národního hospodářství. "Není možní si myslet, že soudy jsou v šetření nějakou výjimkou," dodala.

Ministryně spravedlnosti Kolářová s premiérem Fischerem navštívili v průběhu dne tři nejvýznamnější soudní instituce v Česku - Nejvyšší soud, Ústavní soud a Nejvyšší správní soud v Brně, při cestě neopomněli ani schůzku s představiteli Nejvyššího státního zastupitelství.

Zatímco Kolářová hovořila při schůzkách především o ekonomice, premiér Jan Fischer přijel do Brna na protokolární návštěvu. "Seznámil jsem se s chodem soudů, každý je jiného typu a řeší specifickou agendu. S ústavními soudci jsme pak diskutovali o filosofii práva," řekl agentuře Mediafax Fischer. Schůzku se špičkovými představiteli české justice označil za důležitou a inspirativní.

Kolářová podle svých slov brněnské soudce s nástinem ekonomické situace a uvažovaným šetřením dopředu seznámila. Na oplátku si vyslechla, jaké největší problémy nejvýznamnější české soudy tíží.