"Jsem přesvědčen, že šetřit budeme spíše přímo v resortu ministerstva vnitra a jeho podřízených organizacích, než přímo v bezpečnostních sborech," řekl Pecina. U policie se ale úspory podle jeho slov promítnou tak, že ke konci letošního roku se přestanou nabírat noví policisté. "V příštím roce nebudeme nabírat další policisty," řekl. Peníze, které by tedy měli zbýt, se podle jeho slov použijí na dofinancování stávajícího provozu policie. Škrty v rozpočtu police by se pak podle jeho odhadů neměly dotknout počtů současných policistů. "nejsem proti nabírání dalších policistů, ale současná situace to nedovoluje," sdělil.

S prezidentem se ministr vnitra podle svých slov dotkl během rozhovoru otázky úspor u policie a jejího rozpočtu. "Pan prezident mi doporučil, že policie má maximálně šetřit a já jsem ho ujistil, že výdaje budou kvůli hospodářské krizi minimální," sdělil. Pecina rovněž uvedl, že nyní bude záležet na vládě, zda chce zachovat počty bezpečnostních sborů v současném stavu, nebo je snížit.

Během rozhovoru s Klausem mu Pecina prý také představil postupy, které do budoucna plánuje v boji s extremismem. Novinářům ale odmítl sdělit, o co jde s tím, že je to zatím tajné. „Zveřejnit mohu pouze to, že se budeme snažit působit uvnitř problematických oblastí, zkrátka tam posílit počet policistů a hasit tyto požáry hned v zárodku,“ uvedl. Policisté se prý mají snažit proniknout do problematických komunit. V boji s extremismem Pecina plánuje využít i peněz z Evropské unie. „Musíme také dosáhnout toho, aby lidé v problémových lokalitách byli více zaměstnaní,“ sdělil s tím, že právě na to by se daly použít peníze z Bruselu.