„Lístky pro fanoušky Baníku jsou v Olomouci dražší než do domácího kotle,“ stěžuje si Baník stěžuje u vedení Gambrinus ligy. „Obrátili jsme se hned s písemnou žádostí na ředitele Oddělení profesionálního fotbalu ČMFS pana Lubase, aby prověřil cenovou politiku olomouckého klubu při stanovování výše vstupného do sektoru hostů,“ uvedl předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha.

„Požadujeme, aby se dodržovaly závěry z ligového shromáždění ze 14. července 2009. Od tohoto data by se mělo v domácí nejvyšší soutěži postupovat podle řádů UEFA,“ dodal funkcionář ostravského klubu. Regule stanovují, že hosté mají nárok minimálně na 5% lístků kapacity stadionu, a vstupné do sektoru pro fanoušky soupeře nemůže být vyšší než cena lístků do domácího sektoru. „Podle našich informací stojí lístek do kotle Baníku 100 korun, kdežto do domácího sektoru polovinu. Čekáme teď na vyjádření pana Lubase,“ vysvětlil požadavek Baniku Tomáš Trucha.

Už v úterý proběhla mezi oběma týmy výměna názorů o počet vstupenek, který Olomouc poskytne Baníku pro jeho fanoušky. Zástupcům ostravského klubu vadí, že nedostali více, než 450 vstupenek pro své příznivce.

„Nesmírně nás mrzí, že jsme se nedokázali dohodnout. Dá se předpokládat, že zájem ze strany fanoušků Baníku bude daleko vyšší, ovšem pokud máme mít vyčleněnu pouze tuto kapacitu vstupenek, pak nejsme jakkoliv schopni se podílet na zajištění bezpečnosti na stadionu,“ uvedl v úterý pro agenturu Mediafax manažer pro komunikaci a vnější vztahy Baníku Igor Bruzl.

Olomouc se bránila vysvětlením, že v současné době není možní větší kapacitu uvolnit. „Náš klub poskytl v posledních třech letech vždy celou kapacitu severní tribuny (4000 sedadel) ve prospěch příznivců Baníku Ostrava,“ podotýká Jiří Kubíček, sportovní ředitel Sigmy Olomouc. „Vzhledem k tomu, že stadion prochází rekonstrukcí, jižní tribuna byla odstraněna a započala stavba nové jižní tribuny, nejsme v tomto ligovém ročníku schopni zajistit pro příznivce Sigmy jinou vhodnou očekávanou kapacitu. Z tohoto důvodu jsme nabídli příznivcům Baníku Ostrava pouze hostující sektor a upravujeme podmínky předprodeje tak, aby se na stadionu nemohli v jednotlivých sekcích setkat příznivci obou klubů,“ přidal Kubíček.