„Ty poslední dva zápasy nám určitě herně hodně pomohly,“ přiznal před nastoupením do leteckého speciálu Zdeněk Psotka, trenér Sigmy Olomouc. „První ostrý zápas sezony doma s Framem Reykjavík byl z naší strany ještě hodně kostrbatý, ale odveta na Islandu a ligový zápas na Strahově s Bohemkou už byl v pořádku,“ přiznal Psotka.

Na začátku sezony nemohl počítat s dvěma klíčovými hráči – stoperem Komárkem a útočníkem Ordošem. Nejlepšího střelce Olomouce v minulé sezoně Michala Ordoše však už bere s sebou do Aberdeenu. „Celý týden po zánětu zubů už trénoval a může se nám hodit. Na základní sestavu to asi ještě nebude, ale jako střídající hráč se na hřišti může objevit,“ říká Psotka.

Na přímé pozorování soupeře neměl Psotka čas. Hned po zápase na Islandu čekalo jeho tým ligové utkání a následně přelet do Skotska. Od exolomouckého brankáře Tomáše Černého si půjčil alespoň dvě DVD se zápasy Aberdeenu. „Obě DVD byla ze zápasu s Černého Hamiltonem. Viděl jsem, že Aberdeen hraje stejný styl jako Islanďané, tedy nákopy dopředu a důraz v boji o míč. Ale je pochopitelné, že to bude daleko větší kvalita a také daleko lepší divácká kulisa,“ připravuje své hráče Psotka. „Viděl jsem i první přípravný zápas sezony s německým Mnichovem 1860 a tam mě zaujal jejich levý záložník Duff,“ vyzdvihl nebezpečného hráče.

Čtvrteční zápas na Pittordie Stadium pro 22 199 diváků začíná ve 20.45 SELČ a řídit ho bude švýcarská trojice Jérome Laperriere jako hlavní sudí, jeho asistenty budou Beat Hidber a Christoph Lanz.