Hlavní akcí středečního festivalového dne je předání ceny belgickému režisérovi Raoulu Servaisovi, kterou obdrží ve 20.30 v kině Hvězda před projekcí svého snímku Taxandria: "Dnes je takovým pomyslným vrcholem předání výroční ceny Asociace českých filmových klubů Raoulu Servaisovi, který uvede svůj jediný celovečerní film Taxandria, jenž je inspirovaný surrealistickou tradicí," uvedl Bednařík.

Středeční program přinese podle Bednaříka focus na rakouskou kinematografii či na polské snímky. Festival také očekává příjezd režisérky Barbary Albertové, která patří mezi významné postavy současné rakouské kinematografie.

Svou účast potvrdila aktuálně i polská režisérka Magdalena Piekorzová, která osobně představí ve 14.30 v kině Mír své televizní krátkometrážní filmy: "Pokud vybíráme nějaké televizní filmy, tak jsou to většinou filmy, které mají určité umělecké kvality a ambice. Nejedná se o přehlídku čistě televizních filmů. Dokumenty Magdaleny Piekorzové se věnují zásadním a důležitým tématům současné společnosti a v tomto směru bude zajímavé poznat právě polskou tvorbu," zdůvodnil Bednařík zařazení autorčiných televizních děl do programu Letní filmové školy.

Umělecký ředitel si pochvaloval návštěvnost Letní filmové školy. "Úspěch se dá většinou měřit podle návštěvnosti a podle reakcí diváků. Řadu úspěchů sklízí projekce, u kterých dokáže jejich autor, režisér nebo host Letní filmové školy zaujmout nějakým autorským přístupem nebo něčím, co se vymyká běžnému standardu, co diváci mohou vidět v kinech. Myslím, že reakce na filmy režiséra Raoula Servaise nebo na filmy provokativního belgického filmaře Jana Bucquoye jsou naprosto bezprostřední a nadšené ze strany diváků," odpověděl Bednařík na otázku, jakým způsobem probíhá Letní filmová škola a jaké snímky mají u diváků největší úspěch.

Uherské Hradiště hostí 35. ročník Letní filmové školy ve dnech 24. července až 2. srpna.