Čtyřiatřicetiletého muže policisté podezřívají ze zpronevěry, neboť jako samostatný jednatel společnosti s r.o. ve druhé polovině loňského roku zakoupil na leasing čtyři dodávky Fiat Doblo Cargo a Ducato. "Splátky pravidelně hradil až do začátku letošního roku. V přesněji nezjištěné době po předchozí ústní dohodě ale auta předal čtyřicetiletému muži z Prahy a v polovině června oznámil na policii, že mu všechna auta někdo ukradl," popsal případ Mareš.

Právě muž z Prahy podle policie manželům nabídl, že zosnuje fingovanou krádež čtyř nákladních a jednoho osobního auta. Nechal si vyrobit náhradní klíče k vozidlům a na předem domluveném místě auta ukradl.

Na zpronevěře se podle policie podílela i jeho manželka obviněného muže, která byla u všeho přítomna a společně s manželem podávala na policii oznámení o krádeži aut. "Sama také jako fyzická osoba předala čtyřicetiletému muži z Prahy své osobní vozidlo Škoda Fabia, na které přestala v březnu platit splátky a v červnu nahlásila policistům také jeho odcizení," dodal mluvčí s tím, že všechna vozidla se policistům podařilo zajistit.

Všechny tři osoby jsou podezřelé ze zpronevěry a dva z nich také z poškozování věřitele. Jejich trestní stíhání probíhá na svobodě, v případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let.