Kromě Černého vízum nedostal ani lidovecký senátor Rostislav Slavotínek a do letadla tak nakonec mohli nasednout pouze zástupci dvojice nejsilnějších politických stran - ODS a ČSSD. Celá epizoda měla svou dohru na americké ambasádě, na kterou se se svou stížností obrátil předseda KSČM Vojtěch Filip, kterému se nelíbilo, že jeho člověku nebylo pro cestu uděleno vízum. Velvyslanectví USA však jakékoliv politické důvody, pro které by zástupci komunistů byla znemožněna cesta do zámoří, odmítlo.

Černý je původní profesí vojákem z povolání. Příslušné vzdělání získal na Roční důstojnické škole letecké, v roce 1979 ukončil studium na Vysoké škole politické v Bratislavě. Až do roku 1990 zastával v armádě různé funkce, později se už věnoval pouze politice. Černý je předsedou Okresního výboru KSČM v Olomouci, členem Ústředního výboru a také Výkonného výboru ÚV KSČM. V pořadí třetí volební období působí v olomouckém zastupitelstvu a od roku 2000 je členem krajského zastupitelstva, kde šéfuje komunistickým zastupitelům. Do Poslanecké sněmovny byl zvolen v roce 2002, stal se místopředsedou sněmovního výboru pro obranu a podvýboru pro vězeňství.

Ve volném čase se věnuje sportu, či řízení auta. Jeho sousedé ho mohou také často zahlédnout při práci na zahrádce, anebo na chalupě. Odreagování mu nezřídka poskytne i dobrá hudba, jejíž poslech sám řadí mezi své koníčky.

Mezi oblíbené teoretiky řadí kromě Karla Marxe i Járu Cimrmana a ve svém životě se řídí heslem "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu."

Šestapadesátiletý Černý je ženatý, s manželkou Táňou vychovali dvě děti - Andreu a Davida.